Tagi
RSS
niedziela, 11 grudnia 2011
WYŚCIGI KONNE - IMPREZOWO

czwartek, 08 grudnia 2011
OBRONA IMMORALISTY

OBRONA IMMORALISTY

Cóż może być bardziej niemoralnego, egoistycznego i szkodliwego społecznie, niż poświęcenie dla rodziny, wypełnianie obowiązków obywatelskich i przekładanie tego, co praktyczne, nad to, co przyjemne?

 Rodzina, państwo i wzory kultury prawią nam kazania: „Porzuć siebie, bo nie jesteś ważny”. Religie dodają: „Cierpienie jest  istotą życia” albo: „Ciężka praca jest twoim powołaniem” lub: „To życie nie jest prawdziwe”. I wszystkie ideologie obiecują inny lepszy świat. Ale wszystkie bezwarunkowo wymagają wyrzeczeń.

Czasami naszymi strażnikami są nasi najbliżsi. Matka, która wyrzuca synowi, że poszedł do pubu z laską, zamiast użalać się nad jej samotnością, żona, która wkurza się na męża, bo ten bawi się kolejką jak mały chłopiec, zamiast rozmawiać o jej uczuciach. Ojciec, który krytykuje córkę, bo ta nosi spodnie zamiast miniówki.


Poruszam ten temat nie dlatego, ze czuję się nieakceptowana społecznie. Wręcz przeciwnie. Moi bliscy zrezygnowali z namawiania mnie do miniówki i szpilek, nie wyrzucają mi też, że bardziej mnie interesuje robienie fotek niż robienie kasy, żadnym ideologiom też się nie poddaję. Po prostu, nie ma na mnie mocnych, jestem niereformowalna i jestem świadomą egoistką.
Na zakończenie chciałabym dodać, że egoista, który sprawia sobie różne przyjemności, a zwłaszcza ten, który realizuje swoje pasje, jako człowiek szczęśliwy, sprawia więcej przyjemności innym ludziom, niż pragmatyk, który jest praktyczny, ale smutny, bo kazano mu porzucić samego siebie.
Na zakończenie dorzucam fotkę koni, a raczej miłośników Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. I to w ich obronie dziś staję, pomimo iż nie mam żadnego, nawet najmniejszego pociągu do hazardu.

 
Obiecuję też Szanownym Czytelnikom dorzucić coś więcej w następnych wpisach o Wyścigach Konnych na Służewcu. To jest naprawdę wspaniałe miejsce! Tam można być naprawdę sobą!


sobota, 03 grudnia 2011
ZAGADKA 5 - GDZIE TO JEST?

czwartek, 01 grudnia 2011
WYJAŚNIENIE ZAGADKI - DOPASUJ KADR DO FOTKI

wtorek, 29 listopada 2011
ZAGADKA 4 - PODPOWIEDŹ

ZAGADKA 4

niedziela, 27 listopada 2011
ZAGADKA 3

@oksyd, to specjalnie dla Ciebie, tak jak obiecałam ;)

Ale inni też mogą zgadywać, oczywiście ;)

piątek, 25 listopada 2011
ZAGADKA 2

15:05, monika.kielbowicz
Link Komentarze (6) »
czwartek, 24 listopada 2011
WIEŻOWIEC

poniedziałek, 21 listopada 2011
CO TO JEST ?

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13