Blog > Komentarze do wpisu
10 MARCA – DZIEŃ MĘŻCZYZNY

Mam nadzieję, że to święto przyjmie się w Polsce. Nie jest ono, co prawda, tak znane jak 8 marca, a tym bardziej  nie jest tak komercyjne - jak Dzień św. Walentego, ale moim zdaniem – bardzo ważne.

dzień mężczyzn

My, kobiety, podejmując w XIX wieku walkę o nasze prawa, tak się w tym zapędziłyśmy, że dziś często zapominamy, iż do Panów warto mówić ludzkim głosem. Nie jestem tak naiwna, aby sądzić, że skończy się kiedyś walka płci, tak jak nie sądzę, aby miały się skończyć jakiekolwiek inne wojny. Może jednak warto zabiegać o to, aby obie strony tego konfliktu darzyły się na co dzień większym szacunkiem. A różnice? Te zawsze będą istniały – zwłaszcza w statystyce naukowej i potocznej. Ale w statystykach giną jednostki. Doskonale rozumiem, że  facet nazwany „męską świnią” i „seksistą” będzie się czuł tak samo podle, jak kobieta, o której się powie, że to „ cyniczna jędza żądna kasy” i „niewierna puszczalska”. Nie znaczy to , że w niektórych przypadkach tak nie jest, ale po co zakładać coś a priori,  wzajemnie się obrażać, utrwalać te stereotypy i uprzedzenia… Panowie, życzę Wam w tym Dniu, aby Wasze życie było dobre i pasjonujące. Życzę Wam pogody ducha i tego, abyście poza ciężką pracą mogli też realizować swoje pasje. Życzę Wam też, aby Wasze Panie darzyły Was większym szacunkiem i zrozumieniem…

czwartek, 10 marca 2011, monika.kielbowicz

Polecane wpisy

Komentarze
varshava
2011/03/10 21:43:39
A wokół mnie w tym roku więcej się działo z okazji dnia mężczyzny i mam wrażenie, ze był to dzień nawet ważniejszy niż dzień kobiet, który wielu traktuje z ironią, że to niby komunistyczne święto:-)
-
monika.kielbowicz
2011/03/11 09:23:19
varshava - Panowie, którym złożyłam osobiście życzenia, byli zadowoleni i dziękowali, ale w sieci to święto raczej nie zaistniało. Odnoszę wrażenie, że Mężczyźni uważali to za jakiś żart lub podstęp ;)
-
2011/03/12 22:18:43
ale zeby tak zaraz w 2 dni po dniu kobiet?
toż to zwykła zazdrosc :)
nie to zebym miala jakies naprzeciw ale to na pewno jakis facet musial wymyslec i to chyba nie tak znowu dawno bo szczerze przyznam choc moze to wielka ignorancja ze z radia sie dowiedzialam o tym swięcie...tak tak wstydze sie :)
-
monika.kielbowicz
2011/03/13 11:39:18
essencia - chłe... chłe... ja też się dowiedziałam z radia ;)